אספת המאזינים הצעירים בת''א

הגלגל, כרך ד', גליון 19, 5 בדצמבר, 1946, עמוד 19

ביום ג', 19 בנובמבר 1946, בשעה 4 אחה''צ, נתקיימה באולם ביה''ס ''כרמל'' בתל-אביב אסיפת מאזינים צעירים, שבה נוכחו כ-500 נער ונערה. מטעם שירןת השידור השתתפו: מנהל השירות, מר אדוין סמואל, מ''מ המפקח על התכניות העבריות, ד''ר ישעיהו שפירא, העורכות של תכניות-הנוער, הגברות יהודית ידידיה, רות שפירא, בלה ברעם, מרים הרמן, ימימה צ'רנוביץ ואחריםץ הנוער, שהיה נוכח באסיפה, הראה עירות רבה ביחס לתכניות השידור וכל אימת שאחד המשתתפים סיים את שאלתו או את הצעתו, הורמו ידים מרובות של מבקשים רשות הדיבור.

רוב התלמידים והתלמידות חזרו בדבריהם על הבקשה, ששירות השידור ישפיע על הנהלות בתי-הספר, שיסדרו מקלטים בבתי הספר ויאפשרו לתלמידים לשמוע את התכניות המוגשות להם.

הרבה מן השאלות וההצעות נסבו על תכניות ''כבקשתך'' למאזינים הצעירים. נער ונערה דתיים בקשו לשדר את התכנית לא רק בשבת, כדי שגם הנוער הדתי יוכל להאזין לה. אחדים בקשו תכניות התוליות יותר, ''שלא הכל יהיה כ''כ רציני''... רבים ביקשו להאריך באופן ניכר את זמן השידורים של תכניות ''כבקשתך''. בין הההצעות הכלליות, היתה אחת מענינת מאוד, והיא ששירות השידור ישדר תכנית מיוחדת של החדשות לנוער, וששפת השידורים האלו תהיה פשוטה ומובנת לו.

מרובות היו המשאלות, ששירות השידור יקיים אסיפות מאזינים תכופות בתל-אביב והיו אפילו כאלה שהתאוננו על קיפוחה של תל-אביב בנדון זה.

האסיפה נסתיימה בזמרה בציבור, בהדרכתו של צבי קפלן.

 אחד המאזינים הצעירים מציג שאלה
אחד המאזינים הצעירים מציג שאלה


הגב' יהודית ידידיה משיבה על השאלות (פוטו: אנדרמן, ת''א)
הגב' יהודית ידידיה משיבה על השאלות (פוטו: אנדרמן, ת''א)