הסכת והשכל

(לתכניות הבאות)
יום א', ז' באייר (30.4)

ד''ר מיכאל הנדל יגיש לנו בתאריך הנ''ל תכנית הנושאת את השם: ''הספר והספריה''. בתכנית זו יספר לכם ד''ר הנדל על ספרויות עתיקות כגון זו שבננוה, זו שבאלכסנדריה, בפרגמון שבאסיה הקטנה ועוד. ובתקופה מאוחרת יותר ספריות המנזרים, ספריות בחצרות מושלים נוצרים ועוד ןעוד. הקשיבו, איפוא, ביום א' לתכניתו של ד''ר הנדל ותשמעו על כל אלה.

יום ב', ח' באייר (1.5)

ביום זה, בסידרת התכניות ''מיופיותו של יפת'' הערוכה ע''י מר בן-ציון גטלר, תשמעו את תכניתו של ד''ר ג. אלקושי - מדף הספר. ודאי הספקתם כבר ללמוד שבתכניותינו אלה דנים אנו באותם הספרים שהופיעו ושכדאי לכם, מאזינים, לקרוא בהם.

הפעם ייחד ד''ר אלקושי את הדיבור על שלושה ספרים:
א) ''בן-המלך והעני'' למרק טווין, שתורגם ע''י שני מתרגמים - ספר שאם לא קראתם אותו, ודאי שמעתם עליו או ראיתם את הסרט.

ב) ''גבורי מצודת יורק'' לאויגן ריספרט. בספר זה מעביר אותנו המחבר לאנגליה של סוף המאה השתים-עשרה, בתקופת מסעי הצלב. ספר זה נתרגם ועובד ע''י מ. ז. ולפובסקי.

ג) ''תולדות הציונות'' - תנועת התחיה והגאולה בישראל מימים ראשונים עד הופעת הרצל, מאת ד''ר ברוך בן-יהודה. ספר זה, שכולו מנוקד, בא למלא חסרון ניכר בין הנוער העברי: חוסר ספר תולדות הציונות.

ספרתי לכם, מאזינים, על אילו ספרים ישוחח אתכם ד''ר אלקושי כדי שתקחו את הספרים האלה בידכם, תקראו בהם ואז תבינו את דברי ד''ר אלקושי היטב, ואף תפיקו מהם יתר תועלת. הן יום השבת הוא יום חופשי מלימודים ומעבודה - קראו אחד הספרים הללו!

יום ה', י''א באייר (4.5)

בסידרת התכניות ''מדור לדור'' - סידרת תכניות בדברי ימי ישראל, בעריכתו של ד''ר חיים אורמיאן - יגיש לכם הפעם מר דוד בנבנישתי תכנית על בוסתנאי והכתרתו בבבל. בתכנית זו ישתתף גם עזרא אהרן שילוה את התכנית בנעימות מתאימות.

התכנית תוקדם ב-5 דקות של ''גיאוגרפיה בחדשות'' בעריכתו של ד''ר יצחק שטנר.

ל. פ. [לאה פורת]


הגלגל, כרך א', גליון 21, 21 באפריל, 1944, עמוד 23