Palestine Broadcasting Service: Publications
שירות השידור פירסומים: עלונים וספרים

PBS Publications
רדיו ירושלים
הגלגל : דו שבועון לבעיות העולם ולקול-ירושלים
יוצא לאור על ידי לשכת המודיעין הממשלתית בירושלים, מטעם מיניסטריון המודיעין הבריטי.
הסכת והשכל (Heskat V'Haskel)
Photo by Daniel Kaplan, Kfar Sava, shows group of children at Ussishkin  School sitting by radio with wall chart, November 1946 קול ירושלים לנוער: לוח קיר
נוסף לחוברת שלחנו השבוע לכל בית ספר לוחות קיר שיתלו בכל כיתה וכיתה ובהם פרטים על כל התוכניות המכוונות לנוער, החל מן הילד הקטן וגמור בנער בן הכיתה השמינית בגמנסיה. השתדלנו להמציא לכם את חומר העזר שבכתב בעוד מועד -- יהודית ידידיה ב''הגלגל'' כרך ד' גליון 15, נובמבר 7, 1946, עמ 16

צילום: מר אדוין סמואל והגב' יהודית ידידיה מאזינים יחד עם תלמידות כתה ז' של ביה''ס ''למל'' בירושלים לתוכנית משטרת-הגנה בדם, קול ישראל לתלמיד, חוברת א, מעמוד 12,

קול ירושלים לתלמיד: שידורים לבתי-הספר
יודעים  אנו שהמורים והתלמידים גם יחד יוכלו להפיק תועלת גדולה יותר מן השידורים, אם יהיה בידם חומר בכתב שלפיו יתכוננו להאזין.  הוצאנו לשם כך חוברת מיוחדת הנושאת את השם '' קול ירושלים לתלמיד'' ובה פרטים מלאים על השידורים לבתי הספר.  החוברת תחולק חינם בין כל התלמידים באותם בתי הספר, שיש ברשותם מקלטי -- -- יהודית ידידיה ב''הגלגל'' כרך ד' גליון 15, נובמבר 7, 1946, עמ 16. 
קול ירושלים לנוער : שי למאזינינו הצעירים: עלונים
קול ירושלים לנוער : שי למאזינינו הצעירים: השידורים לבתי-הספר
צילום: מעטפת: במעגלי תזונה, חוברת א'  כסלו תש''ז חוברת במעגלי תזונה
בראשית השבוע הבא תופיע חוברת השידורים הראשונה לעקרות בית במדור ''במעגלי תזונה''. חוברת זו תופיע בהוצאת ''הגל'' בעריכת אשר הירשברג - שנוסדה במיוחד למטרת פירסומי סדרות שידורים - ותכיל מתכונים מעונה זו. החוברת תכיל 32 עמודים עם ציורים בשני צבעים. החוברת מחולקת ל-10 מדורים: מתכוני ירקות (כרוב, כרובית, תרד, חצילים, תפוחי אדמה, מתוקים, וכו'). גבינה וממרחים, דגים, דגים קפואים, דגים מלוחים, בשר, עוגות, תאנים ותמרים, לביבות חנוכה, כדבר אשה אל רעותה, ואיך להאזין למתכונים משודרים ברדיו.

מר מרדכי זלוטניק, המפקח על התכניות העבריות כתב את דברי הפתיחה הבאים לחוברת הראשונה ...

חוברת ראשונה זו היא פרי נסיון של יותר משלוש שנות שידור על נושא זה, שבוע שבוע ללא הפסק.

מאחורי חוברת זו עומדים מוסדות בעלי משקל כמחלקת התזונה של הדסה, ומחלקת הפיקוח על המזון, שהיה ביכלתם לרדת עד חקר בעיות התזונה.

אני יודע מכיר את אהדה הרבה שאתן רוכשות לתכנית ''במעגלי תזונה'', שמורים אצלי יותר 4,000 מכתבים של מאזינות שפנו אי פעם ושאלו שאלות ועצות הדרכה או הציעו הצעות. תכניות ''במעגלי תזונה'' היו בנויות וערוכות כתשובה לשאלות אלו. לכן אני מקוה כי רבות המאזינות שקבלו הדרכה בלתי פוסקת במטבחן, תשמחנה להופעת חוברת זו.

ממחלקת התזונה של ''הדסה'', שעד כה הרביצה תורת התזונה ברבים בקורסים לבישול, בתערוכות מזון ובחוברות מיוחדות, ספרו לי כי בזמן המלחמה הושגו הישגים נכרים לא רק בהתגברות על תקופות המחסור הסתגלות למזונות-תחליף אלא ובעקר הוחדרה הכרת התזונה בלב רבות מעקרות הבית, שהיו אדישות עד כה לבעיה זו. ונדמה לי כי יכול אני לומר ללא חשש של הגזמה כי הרבה יש לזקוף לזכות השידורים ברדיו. ובהזדמנות זו אני רואה לעצמי חובה נעימה להודות למח' התזונה של ''הדסה'' ובמיוחד לגב' ר. רייך -פוזננסקי על שיתוף הפעולה האמיץ בכל שנות שידורי ''במעגלי תזונה''.

סיפוק מה יש גם לי מהישג זה. דברים הנאמרים ברדיו מסיימים לרוב את תפקידים מיד לאחר האמרם או לאחר שהשפעתם והדם חולפים - אך בחוברת זו אני רואה את התפקיד הכפול של הרדיו: הרדיו אינו ממלא רק תפקיד לשעה אלא גם כעין שדה נסיון וחקירה, כעין כור צורפים לחומר בלתי מעובד, חדש ביסודו, בארץ בעלת מנהגי מזון שונים מן הקצה אל הקצה. בעיבוד החומר השתתפו גם המאזינות הרבות שגלו ערות מעודדת והגיבו בכל הזדמנות מתוך ענין רב. נקוה איפוא שסדרת חוברות זו תתקבל באותה אהדה שזכו לה השידורים.

מרדכי זלוטניק
המפקח על התכניות העבריות ברדיו ירושלים

וגם בתוך ''הגלגל'', כרך ד' גליון 19, דצמבר 5, 1946, עמוד 14